Oferta dla MON

Zapora nad Soliną

Aktualności
Zapora nad Soliną
29.09.2021

„Zachęcamy Wszystkich ciekawych konstrukcji technicznych do zwiedzania wnętrz największego obiektu hydrotechnicznego w Polsce, czyli zapory w Solinie. Jest to atrakcja, która na pewno zapadnie w naszej pamięci. Jej długość to 664 metrów, wysokość – 82 metry a objętość betonu aż 760 000 m3. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem, dzięki któremu poznamy mechanikę zapory i procesy, które w niej zachodzą. Zobaczymy stare turbiny, wirniki, halę maszyn z czterema hydrozespołami, ogromny dźwig, nastawnię, przeróżne urządzenia pomiarowe, olbrzymie agregaty prądotwórcze, galerię serwisową (znajdującą się 6 metrów pod dnem jeziora!). A to nie wszystko. Na miejscu do obejrzenia film na temat produkcji energii odnawialnej ze źródeł środowiska naturalnego takich jak: woda, wiatr, słońce, biomasa. Do zobaczenia także ciekawa wystawa archiwalnych fotografii z budowy elektrowni, która pozwoli uświadomić każdemu, jak wielkie było to przedsięwzięcie. Podobno jezioro, tama oraz elektrownia w Solinie kryją wiele tajemnic, a wycieczka wewnątrz zapory odkryje przed nami wiele z nich!

Uwaga: wewnątrz panuje temperatura 7-8 stopni Celsjusza oraz 100% wilgotność, a do pokonania będzie około 100 stopni schodów, ale przecież nikogo to nie zniechęci 🙂

ZWIEDZANIE ELEKTROWNI Z PRZEWODNIKIEM
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy osobiście do budynku CEO Solina /droga dojazdowa do bramy Zespołu Elektrowni Wodnej w Solinie/ w godzinach 9.00-16.00. Poniedziałek – NIECZYNNE.”

 

Adres: Zespół Elektrowni Wodnej w Solinie, Solina

 

Źródło: https://www.mojeurlopy.pl/solina/atrakcje-turystyczne/2833

 

Wyślij zapytanie
Obiekty, które wybrałeś Brak
{{ showError(errors.items, 'conference_resorts', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
Zarezerwuj pobyt w AMW Rewita
Najniższa cena na Oficjalnej Stronie
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Obiekt
Brak wyników
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod Promocyjny