Obiekt
Brak wyników
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Kod promocyjny
Oferta dla MON

Zapora nad Soliną

Aktualności
Zapora nad Soliną
29.09.2021

„Zachęcamy Wszystkich ciekawych konstrukcji technicznych do zwiedzania wnętrz największego obiektu hydrotechnicznego w Polsce, czyli zapory w Solinie. Jest to atrakcja, która na pewno zapadnie w naszej pamięci. Jej długość to 664 metrów, wysokość – 82 metry a objętość betonu aż 760 000 m3. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem, dzięki któremu poznamy mechanikę zapory i procesy, które w niej zachodzą. Zobaczymy stare turbiny, wirniki, halę maszyn z czterema hydrozespołami, ogromny dźwig, nastawnię, przeróżne urządzenia pomiarowe, olbrzymie agregaty prądotwórcze, galerię serwisową (znajdującą się 6 metrów pod dnem jeziora!). A to nie wszystko. Na miejscu do obejrzenia film na temat produkcji energii odnawialnej ze źródeł środowiska naturalnego takich jak: woda, wiatr, słońce, biomasa. Do zobaczenia także ciekawa wystawa archiwalnych fotografii z budowy elektrowni, która pozwoli uświadomić każdemu, jak wielkie było to przedsięwzięcie. Podobno jezioro, tama oraz elektrownia w Solinie kryją wiele tajemnic, a wycieczka wewnątrz zapory odkryje przed nami wiele z nich!

Uwaga: wewnątrz panuje temperatura 7-8 stopni Celsjusza oraz 100% wilgotność, a do pokonania będzie około 100 stopni schodów, ale przecież nikogo to nie zniechęci 🙂

ZWIEDZANIE ELEKTROWNI Z PRZEWODNIKIEM
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy osobiście do budynku CEO Solina /droga dojazdowa do bramy Zespołu Elektrowni Wodnej w Solinie/ w godzinach 9.00-16.00. Poniedziałek – NIECZYNNE.”

 

Adres: Zespół Elektrowni Wodnej w Solinie, Solina

 

Źródło: https://www.mojeurlopy.pl/solina/atrakcje-turystyczne/2833

 

Wyślij zapytanie
Obiekty, które wybrałeś Brak
{{ showError(errors.items, 'conference_resorts', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
Zarezerwuj pobyt w AMW Rewita
Najniższa cena na Oficjalnej Stronie
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Obiekt
Brak wyników
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod Promocyjny