Obiekt
Brak wyników
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Kod promocyjny
Oferta dla MON

Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha

Aktualności
Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha
28.09.2021

Kiedy ludzie zwykle zapadają w sen, duchy kontynuują  swą wieczną wędrówkę, ale co z tymi, którzy postanowili nie spać? Co więcej, zwiedzać? O tym mogą przekonać się goście Zamku Czocha, wybierający się na Nocne Zwiedzanie średniowiecznej twierdzy.

Tuż po zmroku, kiedy za ostatnim gościem zamknie się masywna  brama, a zebrani  usłyszą charakterystyczny łoskot – to znak, że nie ma już odwrotu.

Elegancki kustosz wraz z dwoma pomocnikami – przewodnikami wprowadzą Państwa do największej sali tajemniczego dworu, gdzie zwiedzający rozpoczną swą nocną przygodę.

Przez niemal trzy godziny uczestnicy będą zaglądać do komnat, a w jednej z nich usłyszą płacz niemowlęcia żywcem  zamurowanego przez dawnego władcę, który nie miał także litości dla jego matki. Ta do dziś błąka się zamkowymi krużgankami bezskutecznie szukając swojego maleństwa.

Owy władca, a także jego  następcy, z niekrytą pasją za nieposłuszeństwo swych żon i kochanek wrzucali je do studni, która zyskała niechybne miano Studni Niewiernych Żon.
I tam goście pochylą swe głowy, a mroczne echo śmierci niemal muśnie ich karki…

Zamkowi odkrywcy  przeciskać się będą przez tajne przejścia, aby w końcu ujrzeć salę tortur, gdzie wciąż słychać jęki  pradawnych męczenników.

Goście zejdą do obrabowanego po II wojnie światowej skarbca ostatniego właściciela  Czochy, uraczą się pysznym miodem pitnym w zamkowej winiarni, udadzą się do enigmatycznej zbrojowni oraz ciemnych lochów.

Każdej nocy w zamku, kiedy mgła lekko zaczyna unosić się nad Kwisą, a przez  drewniane okiennice dobiega mroczny świst – to znak, że nie jesteśmy sami.

W zależności od fazy księżyca na zamku można spotkać upiory i duchy zamordowanych księżniczek szukających ukojenia wśród żywych. Ciężkie boje toczą też rycerze pragnący sławić imię swego władcy.  Dawni tancerze próbują okiełzać  żywioł ognia i tym samy patrzą śmierci prosto w oczy, a błąkający się żołnierze wciąż staczają walki i bezimiennie konają na zamkowej posadzce.

 

Więcej informacji: https://zamekczocha.com/atrakcje/nocne-zwiedzanie-zamku-czocha/

 

Wyślij zapytanie
Obiekty, które wybrałeś Brak
{{ showError(errors.items, 'conference_resorts', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
Zarezerwuj pobyt w AMW Rewita
Najniższa cena na Oficjalnej Stronie
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Obiekt
Brak wyników
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod Promocyjny