Oferta dla MON

Muzeum Kultury Bojków

Aktualności
Muzeum Kultury Bojków
29.09.2021

„Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji, jakie znajdują się w Polańczyku i jego okolicach jest Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie.

Muzeum istnieje od roku 2013 i gromadzi pamiątki z życia społecznego i gospodarczego dawnych mieszkańców obecnej gminy Solina. Przez ponad 30 lat gromadzone były przedmioty życia codziennego, stare fotografie, dokumenty, narzędzia oraz stroje. Najwięcej pamiątek dokumentujących tamte lata znajduje się w prywatnych zbiorach obecnego kustosza muzeum Stanisława Drozda oraz nieżyjącego już nauczyciela języka polskiego w szkole podstawowej w Berezce – Władysława Wojtonia, który pamiątki przeszłości gromadził w sali do nauki języka polskiego. Zbiór ten w latach 80. został powiększony przez młodego wówczas nauczyciela historii w tej szkole.
Zbiory muzeum prezentują wszystkie dziedziny życia ludności zamieszkującej Myczków i okolice, a ułożone są chronologicznie – od poczęcia, do śmierci. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu pasjonatów historii, uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli – zbiory muzeum są ciągle uzupełniane i powiększane.”

 

Adres: Mała Pętla Bieszczadzka 12, Myczków

 

Źródło: https://www.mojeurlopy.pl/polanczyk/atrakcje-turystyczne/2586

Wyślij zapytanie
Obiekty, które wybrałeś Brak
{{ showError(errors.items, 'conference_resorts', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
Zarezerwuj pobyt w AMW Rewita
Najniższa cena na Oficjalnej Stronie
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Obiekt
Brak wyników
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod Promocyjny