Obiekt
Brak wyników
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Kod promocyjny
Oferta dla MON

Garniec – Wioska Ginących Zawodów

Aktualności
Garniec – Wioska Ginących Zawodów
19.07.2022

Garncarstwo – sztuka, która przetrwała tysiąclecia, tkwiąc głęboko w kulturze i historii ludzkości. To nie tylko tworzenie ceramicznych naczyń i przedmiotów codziennego użytku, ale także ciągłe odnawianie tradycji i wzorów sprzed wieków. W dzisiejszych czasach, gdy zawód ten zagrożony jest zapomnieniem, warsztaty garncarskie stają się oazami zachowania dziedzictwa. Jednym z takich ostatnich bastionów tradycji garncarskiej jest warsztat „Garniec” w województwie kujawsko-pomorskim.

Ceramika, a zwłaszcza garncarstwo, to pasja, która popycha ludzi do poznawania tajników tego starożytnego rzemiosła. Właściciele warsztatu „Garniec” nie tylko pielęgnują tę pasję, ale także starają się przekazywać ją dalej, zapraszając odwiedzających do odkrywania magii i piękna tego zanikającego rzemiosła.

Wokół warsztatu garncarskiego powstała Wioska Ginących Zawodów, która stała się rodzajem Skansenu, ożywiając ducha przeszłości. W miesiącach letnich staje się ona miejscem spotkań licznych turystów oraz entuzjastów życia sprzed lat.

Bogata oferta warsztatu „Garniec” obejmuje:

  • Pokazy i Warsztaty Garncarskie: Podczas tych wydarzeń odwiedzający mają okazję przyjrzeć się procesowi tworzenia ceramiki od podstaw. To idealna okazja, aby zanurzyć się w świat garncarstwa i doświadczyć jego uroku.
  • Odwiedziny w Skansenie: Warsztat otwiera swoje drzwi dla małych grup rodzinnych i osób indywidualnych, zapraszając ich do spaceru po skansenie i poznania historii garncarstwa.
    Wycieczki Szkolne: Dla szkół, warsztat „Garniec” oferuje niezwykłe doświadczenie edukacyjne. Wycieczki obejmują liczne warsztaty, które pozwalają uczniom na praktyczne zetknięcie się z tradycjami rzemieślniczymi.
  • Pokazy Rzemiosł Dawnych: W ramach Wioski Ginących Zawodów, warsztat bierze udział w różnych imprezach na terenie całej Polski, prezentując dawne rzemiosła i tradycje.
  • Kursy Ceramiczne i Szkolenia: Dla tych, którzy pragną zgłębić tajniki garncarstwa, warsztat oferuje kursy i szkolenia prowadzone przez doświadczonych mistrzów.
  • Produkcja Ceramiki: Warsztat „Garniec” wytwarza unikalne ceramiczne przedmioty, łącząc w sobie tradycję z nowoczesnością.
  • Realizacja Projektów: Współpracując z różnymi instytucjami, warsztat angażuje się w różnorodne projekty, promując dziedzictwo garncarskie.

Wizyta w warsztacie „Garniec” to podróż w czasie, która pozwala nam dotknąć dziedzictwa naszych przodków i docenić piękno oraz wartość garncarstwa. Dla tych, którzy pragną oderwać się od codzienności i zanurzyć w niezwykłym świecie ceramicznych artefaktów, jest to miejsce, które koniecznie warto odwiedzić.

Zapraszamy również do sprawdzenia oferty noclegowej AMW Rewita Pieczyska, oddalonej zaledwie o 2 km od Wioski Ginących Zawodów.

fot. www.garniec.pl

Wyślij zapytanie
Obiekty, które wybrałeś Brak
{{ showError(errors.items, 'conference_resorts', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
Zarezerwuj pobyt w AMW Rewita
Najniższa cena na Oficjalnej Stronie
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Obiekt
Brak wyników
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod Promocyjny