Oferta dla MON

Beata Bugaj-Tomaszewska, Małgorzata Drozd-Witek - malarstwo

Aktualności
Beata Bugaj-Tomaszewska, Małgorzata Drozd-Witek – malarstwo
29.09.2021

„Beata Bugaj-Tomaszewska, Małgorzata Drozd-Witek – malarstwo
Laureatki 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”
2-30 października 2021

Kuratorka wystawy: Lidia Rosińska-Podleśny

Wernisaż: 1 października (piątek) 2021 o godz. 17:00
Ze względu na aktualne obostrzenia związane z wirusem COVID-19, ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki na wystawę laureatek 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”. Prezentowana ekspozycja pozwala na ukazanie szerokiego spektrum możliwości twórczych i źródeł inspiracji estetycznej dwóch artystek: Beaty Bugaj-Tomaszewskiej i Małgorzaty Drozd-Witek.

W 2019 roku obie artystki zdobyły ex aequo Grand Prix Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli w 2. Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Moje Zakopane”.

Beata Bugaj-Tomaszewska – ur. w 1977 roku w Staszowie. Studiowała na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego i Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Romana Hałata. W 2002 roku obroniła dyplom magisterski wyróżnieniem. Dyplom doktora sztuki – promotor dr hab. Aleksandra Gieraga prof. ASP. Zajmuje się malarstwem i arteterapią. Tworzy obiekty. Artystka brała udział w licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą.

Małgorzata Drozd-Witek – ur. w 1978 roku w Łańcucie. Jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2002 r. w pracowni malarstwa prowadzonej pod kierunkiem prof. Ireny Popiołek-Rodzińskiej oraz równolegle w pracowni grafiki warsztatowej pod kierunkiem prof. Andrzeja Pietscha. Pracuje w Zakładzie Malarstwa macierzystej uczelni (obecnie ISP Kolegium Nauk Humanistycznych), prowadząc zajęcia z malarstwa i rysunku na
kierunku: sztuki wizualne, grafika oraz dla słuchaczy UTW UR – obecnie profesor UR. Doktorat obroniła w 2013 roku na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, habilitację uzyskała w 2020 r. Uchwałą Rady Dyscypliny Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki UMK w Toruniu. Czynnie zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową. Ilustruje tomiki poezji. Zorganizowała 17 wystaw indywidualnych, brała udział w przeszło 170 ekspozycjach zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych, w kraju i za granicą. W dorobku posiada 19 nagród i wyróżnień za twórczość artystyczną.

Miejsce: Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego, ul. Krupówki 41, Zakopane, Polska

Data i godzina rozpoczęcia: 2021-10-02 – 2021-10-30 od 10:00 do 17:00

Dla dzieci: Tak

Wydarzenie biletowane: Nie

Organizator: Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki

Strona www: http://galeria.zakopane.pl

E-mail: mgs@zck.com.pl

Telefon: +48 18 20 127 92”

 

Źródło: https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2021-10/beata-bugaj-tomaszewska-malgorzata-drozd-witek-malarstwo

Wyślij zapytanie
Obiekty, które wybrałeś Brak
{{ showError(errors.items, 'conference_resorts', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
Zarezerwuj pobyt w AMW Rewita
Najniższa cena na Oficjalnej Stronie
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Obiekt
Brak wyników
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod Promocyjny